facebook

Souhlas vlastníka nemovitosti s umístěním sídla OSVČ nebo firmy – vzor dokumentu a potřebné náležitosti

Jste živnostník nebo vlastníte společnost a přitom nechcete uvádět jako sídlo podnikání zrovna adresu svého trvalého bydliště? Však kdo by stál o to, aby si jeho domov mohl najít každý přes seznam datových schránek. Nechcete-li, aby vybíhal tam, a ani adresu domova uvádět na fakturách, lze využít adresu pronajaté kanceláře či virtuálního sídla. Jak na to?

 

Souhlas vlastníka nemovitosti s umístěním sídla OSVČ nebo firmy – vzor dokumentu a potřebné náležitosti

 

Než uvedete jinou adresu než vlastní, potřebujete samozřejmě souhlas s umístěním sídla na pronajaté adrese. Jedno zda se jedná o skutečné kanceláře s kuchyňkou a zasedačkami, nebo jen o virtuální sídlo (ideální především pro ty, kdo nepotřebují kancelář a chtějí ušetřit).

Co všechno by konkrétně mělo v daném Souhlasu zaznít

Souhlas s umístěním sídla by měl logicky obsahovat správný nadpis dokumentu, jednoznačnou identifikaci pronajímatele, jeho souhlas, tedy že vám povoluje adresu uvádět, a identifikaci vašeho podnikání. A nakonec je třeba v dokumentu specifikovat adresu, kterou vám pronajme, na jak dlouho (a případně za jakých podmínek) a samozřejmě i nezbytné stvrzení ověřeným podpisem.

Jak může vypadat Souhlas vlastníka s umístěním sídla

Pro lepší pochopitelnost níže uvádíme printscreen našeho dokumentu. Případně si můžete stáhnout univerzální vzor Souhlasu, který si vyplníte vy a pronajímatel vašich kanceláří.
Vzor souhlasu o umístění sídla

Potřebujete virtuální sídlo? Dejte nám vědět

Přidejte se jednoduše k našim víc jak 2.500+ klientů. Na výběr máte z 20 adres po celé ČR, které můžete uvést jako své sídlo. Ceny držíme nízko (od 89 Kč/měsíc), vyřízení většinou do 24 hodin.

A to zdaleka není vše, co firmám a podnikatelům nabízíme. Mezi našimi služby dále najdete třeba pomoc s vyřízením živnosti či založením s.r.o., s nezbytnými změnami ve společnosti, nabídku právních služeb a účetnictví, tvorbu webových stránek nebo kompletní řešení online marketingu.

Další články

Nová povinnost od roku 2023 pro všechny OSVČ? Datovka

Nová povinnost od roku 2023 pro všechny OSVČ? Datovka Podnikatelé si od příštího roku budou muset zvyknout na to, že s nimi všechny úřady začnou... Pokračovat ve čtení

Místo podnikání OSVČ

Místo podnikání OSVČ Povinností každého živnostníka je v souladu se zákonem č. 455/1991 Sb. (zákon o živnostenském podnikání) označit místo podnikání. Toto místo musí být... Pokračovat ve čtení

Datová schránka

Datová schránka Komunikace s úřady – mnohdy nepříjemná činnost, ať už kvůli matoucí komunikaci státních institucí, složitosti formulářů, nebo nevyhovujícím otevíracím dobám kontaktních míst. V... Pokračovat ve čtení